BIOMYCOSIN - chytrá houba, pythium oligandrum
search
 • BIOMYCOSIN - chytrá houba, pythium oligandrum
 • BIOMYCOSIN - chytrá houba, pythium oligandrum

BIOMYCOSIN - chytrá houba, pythium oligandrum

743 Kč

Podstatou mikroorganismu Pythium oligandrum, neboli chytré houby, je produkce enzymů a parazitování na plísňových mikroorganismech. Po likvidaci parazita mizí a vzniká normální mikroflóroa.

Počet
skladem

Chytrá houba - Pythium oligandrum

Mikroorganismus Pythium oligandrum z říše Chromista - Stramenopila představuje předěl mezi houbami a řasami. Pythium oligandrum proniká svými vlákny do buněk parazita (plísně nebo kvasinky) a čerpá z něho pro svoji výživu potřebné látky. Na podkladě výživové a prostorové kompetice tak vytlačuje z prostorů patogenní kožní houby. Podstatou mikroorganismu Pythium oligandrum je produkce enzymů a parazitování na plísňových mikroorganismech. Po splnění tohoto úkolu (vyčerpání parazita) mizí z této lokality (lidské tělo pro něj není přirozené prostředí a není schopen se v tomto prostředí adaptovat) a uvolňuje prostor pro znovuosídlení tzv. normální mikroflórou.
Třicetiletý výzkum stále pokračuje a zde Vám představujeme přípravky, které jsou uzavřeny laboratorními zkouškami, zhodnocením přípravků, praktickým odzkoušením v nemocnicích, na klinikách i v ordinacích kožních lékařů. To vše pod dohledem předních českých lékařských mikrobiologů a dermatologů. U přípravků nebyly zaznamenány vedlejší, natož nežádoucí účinky ani u skupiny osob se sníženou imunitou a dětí. Pro různé přípravky jsou používány druhy kmenů, které svými vlastnosti nejvíce zasahují daný problém.
Chytrá houba také velmi dobře pomáhá při náchylnosti pokožky k neduhům, které nejsou vyvolány houbami, jako například lupénka, atopický ekzém, nebo živé rány diabetiků, kde pomáhá převážně enzymatickou formou.

APLIKACE BIOMYCOSINU:

Oplachy:

 1. Do 250 ml fyziologického roztoku (k dostání v lékárně, nebo zde v nabídce) při pokojové teplotě vsypte obsah Biomycosinu, důkladně protřepejte
  a nechte 5 minut aktivovat.
 2. Odlijte 60 ml roztoku (bez sedimentu) a smíchejte je s jedním litrem vlažné vody pro oplachy okolí ran (používejte nádobu pro oplachy bez chemických zbytků).
 3. Náchylná místa pokožky oplachujte dle běžné praxe, neosušujte a nechte je přirozeně oschnout.
 4. Oplachovou vodu vypusťte do odpadu, roztok z bodu 1 ponechejte pro přípravu dalšího oplachového roztoku.
 5. Aplikujte při běžné ranní a večerní toaletě dva dny v kuse (4 aplikace z jednoho balení).
 6. Dále opakujte podle potřeby s dalším balením.

Obklady:

 1. Do 250 ml fyziologického roztoku (k dostání v lékárně) o pokojové teplotě vsypte obsah Biomycosinu, důkladně protřepte a nechte 5 minut aktivovat.
 2. Po aktivaci namočte tampon do vzniklého roztoku a přiložte na okraje rány, nechte působit přes noc.
 3. Roztok uchovejte při pokojové teplotě do druhého dne a celý proces opakujte.
 4. Zbylý roztok vylijte.
 5. Dále opakujte podle potřeby s dalším balením.

Poznámka: Po dobu 12 hodin od jednotlivé koupele nepoužívejte žádné jiné desinfekční přípravky k ošetřování pokožky. Používejte nádoby pro oplachy zbavené chemikálií.

Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Není určeno k vnitřnímu užití.

Skladování: Výrobek skladujte v suchu při pokojové teplotě 15 – 25 °C a relativní vlhkosti do 40 %.

Výrobce:

Bio Agens Research and Development – BARD s.r.o.

Rozměry:

Obsah balení: 1x 10g

ID474BD