Home

Nejprodávanější produkty

Slevy

Prohlédnuté produkty

NANOMEDEA.CZ

CYTOSAN 90 kapslí

ID463EG

Nové

Cytosan

Zajímavosti: Rozpusťte obsah kapsle v malém množství vody a získáte intenzivní regenerační pleťovou masku. Hustou kaší z Cytosanu vyléčíte poškození kůže (popáleniny, odřeniny, zasažení dráždivou látkou).
Rozpustíme-li kapsli Cytosanu v několika litrech vody, máme hodnotné hnojivo pro všechny pokojové rostliny.
Cytosan je přípravek, který můžete bez obav podávat svému domácímu mazlíčkovi.

Více informací

skladem

1 349 Kč

Více informací

CYTOSAN

Lignohumát draselný je směs huminových a fulvových kyselin a jejich draselných solí. Jde o složitou organickou sloučeninu s velkou molekulární hmotností. Humáty vznikají postupným rozkladem organické třetihorní hmoty za přístupu kyslíku v místech vzniku hnědého uhlí a rašeliny. Jedná se o mimořádné bioaktivní látky, s vysokou chemickou reaktivitou, s výjimečnými regeneračními účinky na celý organismus a jeho energetický systém. Humát má schopnost vázat na sebe tzv. chelátovou vazbou především těžké kovy (Pb, Hg, Cd), volné radikály, jedy a toxické látky, které pak organismus vyloučí. Působí také proti rozvoji plísní a některých virů v těle. Detoxikační proces je spojen s lepším okysličením buněk a probíhá v celém těle i uvnitř orgánů, nejen na jejich povrchu. Lignohumát je silný imunostimulant s ochranným biologickým efektem. Chrání buňky před různými druhy záření, včetně radioaktivního a UV. Paprsky při dopadu na složitou molekulu humátu vyvolají její štěpení, při němž se spotřebovává energie záření. Vznikající volné radikály jsou navázány a později emitovány výměnou za draselné ionty. Tímto způsobem je buňka ochráněna. Huminové látky mají vliv na zpomalení rozvoje některých typů rakoviny, jelikož podporují reparační procesy DNA. Snižují srážlivost krve, a proto jsou vhodné pro prevenci infarktu myokardu a mozkové mrtvice. Napomáhají rychlejšímu rozpouštění krevních sraženin a snižují riziko vzniku pooperačních srůstů. Jejich výrazný efekt se projevuje též při ženských potížích hormonálního charakteru a při problémech s kolísavou hladinou estrogenu. Humát má především ochranný vliv na střeva. Sliznici střeva jednak důkladně čistí odstraňováním zánětlivých ložisek a zároveň ji pokrývá ochranným mikrofilmem, jenž zabraňuje jejímu poškození a průniku toxických látek a těžkých kovů do krevního oběhu.

Silymarin je souhrnný název pro rostlinné flavonoidy, které se získávají ze semen ostropestřce mariánského (Silybum marianum) a pomáhají ochraňovat a regenerovat jaterní buňky. Ochranný účinek silymarinu je dán především stabilizací buněčných membrán a příznivým ovlivněním činnosti jaterních buněk. Tlumí účinky některých jaterních jedů, odstraňuje z těla volné radikály, usnadňuje vylučování žluči a tiší křeče. Svou hořkou podstatou podporuje metabolismus a trávení.

Kyselina jantarová je obsažena nejen v jantaru, ale je to běžná složka prakticky všech rostlinných a živočišných tkání. Nacházíme ji v rebarboře, rybízu, angreštu, medu, ale i v mase, sýrech a vínu. Jantar je vlastně zkamenělou pryskyřicí převážně třetihorních jehličnanů, hlavně borovic. Používal se k léčení nemocí očí, uší, žaludku, štítné žlázy a jako prevence tvorby ledvinových kamenů.
Kyselina jantarová:
– hraje důležitou úlohu v buněčném metabolismu (účastní se Krebsova cyklu)
– aktivizuje činnost všech orgánů
– má regenerační účinky na buňky
– zvyšuje vstřebávání železa v organismu

Použití Cytosanu

mikrobiální, bakteriální a virové infekce (Herpes virus, Cytomegalovirus, Helicobacter pylori atd.), opary a snížená imunita
imunostimulační a protizánětlivý účinek
zánětlivé stavy sliznic dutiny ústní, hltanu, žaludku, tenkého a tlustého střeva (Crohnova choroba, ulcerózní kolitida)
žaludeční a dvanáctníkové vředy
revmatoidní kloubní potíže, artrózy, artritidy apod.
bolesti páteře
lupénka, ekzémy, vyrážky, akné
prevence kardiovaskulárních chorob
hormonální poruchy, nepravidelná menstruace, klimakterické potíže
prevence vzniku osteoporózy
chronický únavový syndrom a nedostatek energie
regenerace jater po prodělaném či probíhajícím infekčním jaterním onemocnění (žloutenka, mononukleóza, …)
k ochraně jater před působením jaterních jedů a pro regeneraci již poškozených jaterních buněk (cirhóza, steatóza, …)
onkologická onemocnění, radioterapie (prevence recidivy)
cukrovka
parodontóza a zvýšená kazivost zubů
k detoxikaci od plísní, kvasinek (Candida albicans či jiné druhy)
ochrana proti volným radikálům a stárnutí buněk
hloubková detoxikace organismu, čištění krve
k regeneraci a ochraně buněk před působením těžkých kovů, jedů a toxických látek z životního prostředí
celková stabilizace organismu

Zajímavosti použití Cytosanu
Intenzivní pleťová maska: Rozpusťte obsah kapsle v malém množství vody nebo přípravku Fytomineral a získáte intenzivní regenerační pleťovou masku, kterou naneste na obličej a dekolt. Po úplném oschnutí masku smyjte.
Hustou kaši z Cytosanu je možné použít všude tam, kde došlo k intenzivnímu poškození kůže (popáleniny, odřeniny, zasažení dráždivou látkou).
Výživa pro rostliny: Rozpustíme-li kapsli Cytosanu v několika litrech vody, můžeme blahodárné účinky humátů dopřát i rostlinám. Pravidelným zaléváním lze zvýšit nejen výnos, ale i kvalitu pěstovaných plodin a jejich odolnost vůči plísním. Z jedné kapsle Cytosanu lze připravit hodnotné hnojivo pro všechny pokojové rostliny.
Pro zvířata: Cytosan je přípravek, který můžete bez obav podávat svému domácímu mazlíčkovi. Lze jej použít i jako přírodní alternativu prevence chorob a zvyšování vitality chovných zvířat.

Kontraindikace: při současném podávání cytostatik (chemoterapie) se užívání Cytosanu nedoporučuje!
Pacientům se srdečními chorobami a všem, kteří užívají draslík, či jiné léky způsobující zadržování draslíku v organismu (např. některá diuretika, ACE inhibitory), doporučujeme konzultaci užívání tohoto přípravku s lékařem.
Vzhledem k detoxikačnímu působení může u některých osob dojít ke zvýšené frekvenci vyprazdňování. Tento průvodní jev není na závadu, jelikož se jedná o proces odstraňování toxických látek z těla.

Dávkování
Dospělí a děti od 12 let – 1 kapsle denně, maximálně 3 kapsle denně.
Děti od 6 do 12 let – 1 kapsle denně, maximálně 2 kapsle denně.
Děti od 3 do 6 let – 1/2 kapsle denně.
Není určeno dětem do 3 let.
Po 2–4 týdnech užívání je nutná 1 týden pauza.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Upozornění!
Výrobek není určen pro děti do 3 let.
Doplňky stravy nejsou určeny k používání jako náhrada pestré stravy.
Ukládat mimo dosah dětí!
Pro zlepšení průběhu detoxikace je nutné zvýšit příjem tekutin.

Český výrobek!

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

CYTOSAN 90 kapslí

CYTOSAN 90 kapslí

Cytosan

Zajímavosti: Rozpusťte obsah kapsle v malém množství vody a získáte intenzivní regenerační pleťovou masku. Hustou kaší z Cytosanu vyléčíte poškození kůže (popáleniny, odřeniny, zasažení dráždivou látkou).
Rozpustíme-li kapsli Cytosanu v několika litrech vody, máme hodnotné hnojivo pro všechny pokojové rostliny.
Cytosan je přípravek, který můžete bez obav podávat svému domácímu mazlíčkovi.

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: